Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Szkół w Zdziechowicach Zespół Szkół w Zdziechowicach

Grudniowe uroczystości

Utworzono dnia 05.01.2017
Czcionka:

Grudniowe uroczystości

Grudzień to miesiąc szczególnie bogaty w uroczystości. Mikołajki , spotkania opłatkowe , świąteczne dekoracje , jasełka , bożonarodzeniowe przedstawienia, zimowa sceneria, tworzą  jak co roku niepowtarzalny, świąteczny klimat.

Już 6 grudnia odwiedził naszych uczniów i przedszkolaków Św. Mikołaj.
Z niecierpliwością dzieci oczekiwały jego wizyty. A kiedy zjawił się przywitały Go śpiewem, tańcem i przygotowaną inscenizacją mikołajkową. Wspaniały Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Podczas spotkania  życzył wszystkim obecnym zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.  Na zakończenie Mikołaj odwiedził uczniów klas młodszych i przedszkolaków w ich klasopracowniach wręczając  wspaniałe prezenty. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

W piątek 16 grudnia  odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów klas I-III, w którym jak co roku wzięli udział rodzice. Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowały tradycyjne  ,,Jasełka” przeplatane śpiewem kolęd i pastorałek. Po skierowanych do rodziców , dzieci i nauczycieli życzeniach świątecznych Dyrektora szkoły nastąpiła druga część uroczystości – łamanie się opłatkiem, życzenia i wspólne kolędowanie przy poczęstunku w klasopracowniach uczniowskich.

Tuż przed świętami 22 grudnia uczniowie naszej szkoły , nauczyciele, pracownicy , rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w apelu z okazji świąt Bożego Narodzenia, którego tegoroczne motto brzmiało:,, Boże Narodzenie - czas nadziei…”. Uczestnicy spotkania obejrzeli zimowy taniec śnieżynek, inscenizację bożonarodzeniową oraz wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego. Po obejrzeniu części artystycznej życzenia świąteczne złożyli Dyrektor Szkoły p. Dariusz Toczyski , Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej Adam Sieczkoś oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Rapa. Na zakończenie usłyszeliśmy ,,Kolędę dla nieobecnych” w wykonaniu Natalii Toczyskiej i Klaudii Pokwapisz wraz z zespołem.

Ze względu na tragiczne wydarzenia ostatnich dni apel w całości został dedykowany pamięci Angeliki Mozgawy uczennicy kl. I gimnazjum.

Fotorelacja:

Utworzono dnia 05.01.2017, 11:57

Zegar

Kalendarium

Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 52

W poprzednim tygodniu: 184

W tym miesiącu: 454

W poprzednim miesiącu: 893

Wszystkich: 24342