Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Zdziechowicach

250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole

Utworzono dnia 13.10.2023

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z 250 rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej. Obchodziliśmy podwójne święto, bo Komisja Edukacji Narodowej to też nasz patron.
Rozpoczęlismy zasadzeniem "rocznicowych" drzew, które to otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Gościeradów. Drzewa sadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego ze wszystkich klas. Piękny akcent. Nasi uczniowie bedą rośli a wraz z nimi drzewa. Po latach przyjdziemy zobaczyć jak się miewają. Następnie zorganizowaliśmy uroczystą Akademię z udziałem: przedszkolaków, uczniów, przedstawicieli Rady Rodziców, wszystkich pracowników Zespołu Szkół a także Burmistrza Zaklikowa. W trakcie akademii przypomniano historię polskiej edukacji XVIII w. wręczono nagrody w konkursie wiedzy o KEN, wręczono nagrody dla nauczycieli. Burmistrz Zaklikowa pan Dariusz Toczyski wręczył nagrodę pani Dyrektor Ewie Kołtyś i panu Tomaszowi Krawczykowi. Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali kwiaty od Rady Rodziców. W części artystycznej obejrzeliśmy występ grupy tanecznej z klasy IV i  "Sambę..." w wykonaniu Julii Pietras z kl. VI.
Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich, którzy zajmują się edukacją, a zatem życzymy im wytrwałości i zadowolenia z pracy na rzecz naszej kochanej młodzieży.

 

 

Oto linki do występów naszych artystów: 
taniec klasy czwartej
"Samba dla ..."

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

 

.

Utworzono dnia 13.10.2023, 14:48

Dzień Edukacji Narodowej zatrzymany w kadrze:

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 159

W poprzednim tygodniu: 122

W tym miesiącu: 400

W poprzednim miesiącu: 764

Wszystkich: 56456

Anonimowa skrzynka
na sygnały
dot. bezpieczeństwa uczniów

kliknij tu aby opisać zdarzenie